Zainspirowani ostatnim naszym kulinarnym odkryciem na mapie Krakowa, postanowiliśmy spróbować odtworzyć je w domu. Wiecie co? Wyszło idealnie! Przed wami pyszna quesadilla z szarpanym kurczakiem. Ps. pamiętajcie, żeby nie przesadzić z ilością składników w środku ;). My zrobiliśmy wersję na bogatości, co widać na fotkach, wyszło pyszne!

Potrzebny będzie melakser (lub blender).

Składniki na pięć porcji:

 1. 5 placków tortilli
 2. podwójna pierś z kurczaka (jedno opakowanie ~500 g).
 3. 2 pomidory
 4. papryka
 5. cebula, najlepiej czerwona
 6. 300 g sera, najlepiej mozzarella ale nie z wody
 7. przyprawy: łyżeczka mielonego kminku, łyżeczka cynamonu, pół łyżeczki pieprzu cayenne (lub trochę mniej), łyżeczkę papryki słodkiej, łyżeczka czosnku granulowanego, łyżeczka kolendry suszonej

Sposób wykonania:

 1. Kurczaka myjemy i oczyszczamy z błon. Wkładamy go do garnka i zalewamy wodą tak, aby zakrył mięso. Gotujemy około pół godziny. Chłodzimy go do temperatury pokojowej.
 2. Pomidory i paprykę z cebulą wrzucamy do blendera i blendujemy aż będzie prawie całkiem gładkie. Mięso rozrywamy na strzępy tak, żeby było „włóknami”.
 3. Wszystkie przyprawy wrzucamy na rozgrzaną patelnię, chwilę smażymy intensywnie, gwałtownie mieszając.
 4. Na przyprawy wrzucamy mięso i zalewamy zawartością blendera. Co jakiś czas mieszamy, aż odparuje cała woda. Nie może być ani trochę wody, bo quesadilla będzie ciekła.
 5. Placek tortilli kładziemy na patelnię, na połowie posypujemy go mozzarellą. Układamy na niej mięso i znowu posypujemy serem.
 6. Quesadillę składamy na pół. Dociskamy bardzo mocno, w miarę potrzeby używając ręcznika papierowego, żeby się nie poparzyć. Po chwili obracamy na drugą stronę. powtarzamy dociskanie.
 7. Kroimy na cztery części dużym nożem. Smacznego!

Koszt wykonania:
Około 30 zł, 6 złotych za porcję.

Kaloryczność i wartości odżywcze:
Porcja to 479 kcal, 39 g białek, 16.6 g tłuszczy, 43.4 g węglowodanów.

Czas przygotowania:
45 minut

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.